Udržateľnosť je pre nás viac než slovo

Vo všetkom, čo robíme, sa snažíme ísť pod povrch. Udržateľnosť, ktorá je popri dizajne a kvalite jednou z troch hlavných hodnôt Freshlabels, nie je výnimkou. Okrem hľadania výnimočných produktov so skvelým nadčasovým dizajnom a vysokou kvalitou vnímame ako jednu z našich hlavných úloh zistenie a poskytnutie komplexných a jednoducho prístupných informácií o značkách a produktoch, ktoré vyberáme. Jedine tak sa ako my, tak aj naši zákazníci môžu rozhodnúť, koho svojim nákupom podporia. Hoci Freshlabels nezačalo v roku 2006 ako obchod s čisto udržateľnými značkami, rozhodne máme v pláne tak skončiť. Máme radosť, že už viac ako dve tretiny našich produktov pochádzajú od značiek, ktoré získali náš Sustainable Tag a veľa ďalších sú na dobrej ceste.

 • 2021

  Navyšujeme pomer produktov od skutočne udržateľných značiek na 66 %. Spúšťame cirkulárny program spätného odkúpenia pod názvom Loop. Zavádzame bezpapierové online vrátenie a reklamáciu. Na konci roka dosahujeme pomer 50% zásielok odosielaných v znovupoužitých obaloch. Získavame certifikát Heureka Udržateľný Eshop.

 • 2020

  Otvárame prvý Freshlabels Sustainable Store s čisto udržateľnými produktami. Spúšťame nový spôsob hodnotenia udržateľnosti na základe rozposlaných dotazníkov. Zverejňujeme konkrétne informácie o výrobe a udržateľnosti u produktov od viac ako 40 značiek.

 • 2019

  Pripravujeme dotazník udržateľnosti a rozosielame ho všetkým značkám. Štartujeme projekt upcyklácie kartónových krabíc. Prichádzame s vlastnou kolekciou FL C 01 vyrobenou lokálne z dead-stockových látok. Prezentujeme interaktívnu inštaláciu na medzinárodnej prehliadke designu Designblok na tému udržateľnosti. Začíname používať plastové vrecia zo 100% recyklovaného plastového odpadu.

 • 2018

  Nahrádzame bublinkovú fóliu skartovanými starými krabicami a kartónmi.

 • 2017

  Podpisujeme PET Free pledge a zriekame sa balenej vody.

 • 2016

  Predstavujeme Sustainable tag, ktorý zákazníkom pomáha nájsť udržateľné produkty.

 • 2015

  V spolupráci s Kamilou Boudovou, expertkou na udržateľnú módu a zakladateľkou festivalu Slou Fashion Days, pracujeme na prvých pravidlách hodnotenia udržateľnosti.

 • 2013

  V rámci spolupráce so švédskou značkou WeSC sa zúčastňujeme prednášok a diskusií ohľadom CSR aktivít.

 • 2010

  Prvou lastovičkou medzi udržateľnými produktami je kolekcia z organickej bavlny od WeSC.

Čo robíme pre udržateľnosť

Komplexné a transparentné hodnotenie udržateľnosti

Mieru udržateľnosti značiek hodnotíme na základe informácií získaných z nášho vlastného komplexného dotazníka, ktorý všetkým značkám posielame. Pri každom produkte na našich stránkach sa môžete dozvedieť nielen, ako si ktorá značka celkovo stojí, ale získať navyše konkrétne informácie o jednotlivých aspektoch životného cyklu produktov. Uvádzame aj to, keď značka na náš dotazník zatiaľ neodpovedala. Viac o kritériách a spôsobe hodnotenia nájdete tu.

34 naozaj udržateľných značiek

Aktuálne máme v portfóliu 34 aktívnych značiek, ktoré si zaslúžili náš Sustainable Tag, takže spĺňajú nadpolovičnú väčšinu hodnotiacich kritérií. A v hľadáčiku už máme množstvo ďalších. Udržateľne sa tak u nás môžete obliecť od hlavy až po päty. Súčasné značky zároveň priebežne hodnotíme, takže niektoré môžu tag získať a niektoré oň môžu prísť.

Znovu použité a recyklované balenie

Našim zákazníkom ponúkame už niekoľko rokov možnosť nechať si poslať zásielku v znovu použitom balení. Krabice získavame ako od zákazníkov samotných, tak od partnerov z radov firiem. Máme veľkú radosť, že aktuálne zasielame viac ako 50% všetkých zásielok bez nutnosti použiť novo vyrobené balenie. Ale aj nové balenie vyrábame z maximálne recyklovaných materiálov a ako výplne používame v prípade potreby staré skartované kartóny namiesto bublinkovej fólie.

Bezpapierové vrátenie a reklamácia

Vrátenie tovaru, aj keď sa ho v rámci znižovania našej stopy snažíme minimalizovať napríklad presným meraním produktov, u nás prebieha rýchlo, jednoducho a hlavne online. Rovnako ako reklamácia. V našich zásielkach preto nenájdete žiadne zbytočné papiere, ktoré často končia v koši.

Freshlabels Sustainable Store Praha

V našom Freshlabels Sustainable Store v Prahe na Letnej, kde nájdete len produkty, ktoré získali náš Sustainable Tag, sa môžete jednoducho obliecť od hlavy až po päty do skutočne udržateľných produktov. Interiér od Lenka Míková Architects je navyše vytvorený za využitia princípov recyklácie a upcyklácie – od zachovania pôvodných prvkov cez inovatívne materiály ako napr. dosky z recyklovaného a za sucha lisovaného Tetra-Paku.

 • Nepijeme balenú vodu

  Sme signatármi Dopper PET FREE pledge – na žiadnom z našich pracovísk nepijeme balenú vodu v PET fľašiach.

 • Sme Udržateľný Eshop

  Sme držiteľmi certifikátu Heureka Udržateľný Eshop.

 • Inšpirujeme a edukujeme

  Zúčastňujeme sa prednášok, diskusií a panelov a na našom Discovermage aj na našich sociálnych sieťach sa venujeme najrôznejším témam spojeným s udržateľnosťou.

 • Recyklujeme

  Vo všetkých našich kanceláriách, skladoch a obchodoch dôsledne recyklujeme všetok odpad.

 • Žiadne zbytočné tašky

  Namiesto rozdávania jednorazových tašiek zadarmo si u nás môžete zaobstarať náš shopper z organickej bavlny s GOTS certifikátom nebo pevnú recyklovanú papierovú tašku.

Prihlásenie

alebo

Pridajte sa

alebo

Súhlasím so zasielaním informácií o odporúčaných produktoch, novinkách a špeciálnych akciách. Odber týchto informácií je možné kedykoľvek bezplatne upraviť alebo zrušiť kliknutím na odkaz v našom e-maile.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přidejte se k čerstvé komunitě a těšte se!

 • Neminou vás exkluzivní nabídky a slevy.
 • Můžete sledovat stav vaší objednávky.
 • Nemusíte pokaždé vyplňovat vaše údaje.
 • Můžete využívat Wishlist.

Zabudnuté heslo

Nové heslo vám príde na e-mail.

Zavrieť